הרשמה לאתר

מוסדות

קידום יוזמות מול מוסדות הממשלה והעיריות ברמה ארצית ומקומית למען הציבור הדתי לאומי

הפורום הדתי לאומי שם לו למטרה לפעול למען הקהילה בכל רבדי החיים הדתיים ציונים המגזר שלנו מקופח הגיע הזמן להתחזק לאחד את הקהילות ולפעול מפנים בכל המוסדות להפעיל לוביסטים וכן אנשי אמוננו שיפעלו מתוך עשיה באהבה שמולם עיניהם יש את הצרכים המדויקים של הקהילות שלנו

הפעילות תתנהל מול ראשי הערים ומול גורמים ממשלתיים. במגזר הדתי יש חשיבות רבה למוסדות החינוך השונים. אנו יודעים שחינוך היא מילת המפתח בכל צעד וצעד שאנו עושים במהלך חיינו. כל זוג דתי בתחילת דרכו שואל את עצמו שאלות רבות אודות חינוך ילדיו והדרך אותה ינחיל להם. השאלות מתחילות ברמה האידיאולוגית- מי אנחנו, לאן אנו הולכים ולאן נרצה לכוון את ילדינו.כאשר הילדים גדלים ויש צורך לבצע החלטות מעשיות, בפועל זוגות רבים נתקלים בקשיים כלכליים הקשורים במימון מוסדות החינוך הללו.

זוגות דתיים רבים מוטרדים מהנושא והעול הכלכלי גדל. התשובות הן לא תמיד פשוטות וקיימת בעיה תמידית הקשורה בסבסוד מוסדות החינוך השונים בציבור הדתי. אנחנו מאמינים כי באמצעות הפורום נוכל לאגד כוחות בתוך המגזר הדתי ולפעול ביחד בכל חלקי הארץ למען סבסוד מוסדות החינוך, אנו מתחילים בארגון פעילות של הפורומים השונים ולבסוף להתאחד לארגון גג שייתן את הכלים הנכונים לכל עיר להתמודד עם בעיות אלו. בנוסף ארגון הגג הזה ייתן דחיפה במישור הארצי לתקצוב של מוסדות חינוך כמו ישיבות ואולפנות.

היינו רוצים להשוות את התמיכה הממשלתית כפי שקיימת במגזר החרדי בכל הקשור בחינוך פרטי. אנו בתור ציבור מודעים לחשיבותה הרבה של החינוך ועושים מאמצים כל כך גדולים לחינוך טוב , וחינוך ציוני האוהב ותורם למדינה בצבא וכן בשוק העבודה מגיע לו לקבל תקציבים ותמיכה רחבה יותר בחינוך. אם נתאגד יחדיו נוכל כולנו לחולל שינויים גדולים שרק יטיבו עם הציבור וכמובן ישפיעו טובה על הציבורים השונים בעם ישראל.

רובד נוסף שבו יתעסק הפורום הוא עבודה מול משרד הדתות. הכוונה היא לאפשר תקצובים שונים ולהגדיל את התמיכה בפתיחה של מקוואות חדשים ושיפוץ מקוואות ישנים. בנוסף נרצה לפעול למען הקצאת שטחים מסובסדים לזוגות דתיים ולמשפחות גדולות.

אנו יודעים כי חשוב לבצע פעילות ענפה של הציבור והפעלת הלחצים המתאימים במקומות הנכונים. פעילויות אלו יכולות לגרום לשינויים מהותיים ולשיפור משמעותי בכל הנושאים שהזכרנו. שיפור בנושאים אלו יביאו איתם צמיחה ופריחה גדולה יותר בציבור, דבר שכמובן יחזק את כוחו של המגזר הדתי לאומי בארץ ויעזור לנו להשפיע טוב בתוך עם ישראל. השיפור בנושא הכלכלי אצל המשפחות הדתיות יעזור לנו לעצב ארץ ישראל בעלת צביון יהודי דתי כאשר הציבור מתעסק יותר בפעולת הקירוב והאיחוד ופחות בהחזקת מעמד תחת העול הכלכלי.