הרשמה לאתר

רווחה

פעילות הרווחה של הפורום הדתי לאומי הארצי

הפורום הדתית לאומי הינו קודם כל התארגנות קהילתית אחד למען השני , אחד מהדברים שקהילה הדתית מתגאה בו הוא הטיפול בחברנו המתקשים , בכל קהילה ישנם חברים בעלי בעיות או צרכים מיוחדים אנחנו ותפקידנו לדאוג ותמוך בהם

הפורום שלנו פועל רבות למען הרווחה ברבדים שונים ורבים. אנו פועלים מול ראשי העיריות ברחבי הארץ ישיר על מנת לקדם את הרווחה לציבור הדתי הצעיר והמבוגר בערים השונות. לדוגמה פעילות לקשישים הפעלת תכוניות רווחה המותאמות לחייהם עם זה שיעורי תורה , הרצאות בנושאים שונים וכן תקציבים לתמיכה ועוד אנו מאמינים שדרך הפורום נוכל לבצע שיתוף פעולה מוצלח בתוך הציבור הדתי לאומי על מנת שנצליח להוביל מהלכים גדולים שישפיעו טוב בתוך עם ישראל.

 

אנו מאמינים כי דאגה לרווחת התושבים היא חשובה וקריטית והיינו רוצים להקים בכל עיר סוג של מחלקת רווחה שתהיה אחראית לטיפול בצרכי הקהילה באופן סודי. הדבר יכלול תמיכה במשפחות וכמובן גיוס כספים למתן בסתר. בנוסף, אנו מעוניינים לעודד הקמת ארגוני צדקה נוספים שיהוו גורם נוסף שניתן להישען עליו במקרה הצורך. זאת על מנת לתת לקהילה את התמיכה הנכונה, וההבנה כי הציבור הדתי בפרט ועם ישראל כולו ערבים זה לזה ודואגים לכל יהודי באשר הוא.

 

כולנו מכירים את ההדדיות והיחסים הקרובים הקיימים בתוך הציבור הדתי. כולנו יודעים כמה חשוב לתת יד לכל אדם שצריך עזרה. בציבור הדתי אנו עדים לגמילויות חסדים רבות מאוד שקורות כמעט בכל שכונה או יישוב דתי. גמילות חסדים היא ערך חשוב מאוד ביהדות וכל אדם המגדיר את עצמו דתי יודע כמה חשובה היא הנתינה לזולת, העזרה ההדדית, הקירוב לאחר. ואהבת לרעך כמוך אינו משפט חסר אחיזה בקרקע, אלא משפט המתממש בכל יום בתוך היישובים ושכונות המגורים השונות. אנו יודעים ומכירים את ערכה של גמילות החסדים ויודעים כמה חשובה הדאגה לרווחת הכלל.

אנו פועלים למען עבודה שוטפת מול מחלקות העירייה ברחבי הארץ, על מנת לקבל מענקי תמיכה למשפחות הזקוקות לכך כנו מים לנשימה. כולנו מכירים או שמענו סיפורים על משפחות שנכנסו למצוקה כזאת או אחרת, ואנו יודעים כי ניתן לעזור למשפחות אלה בקלות לעמוד על הרגליים. השלב הראשון הוא כמובן עזרה בסגירת חובות וכן בהתנהלות היומיומית השוטפת.לאחר מכן, כמובן שיש חשיבות קריטית בלימוד התנהלות כלכלית נכונה ובריאה למשפחות אשר אינן יודעות לעשות זאת במסגרתן, כחלק מהפעילות אנו יוזמים הרצאות והדרכות למשפחות בקשים בשיתוף פעולה מול עמותות שונות לתמיכה ועזרה מידית .

הציבור הדתי לאומי הוא כוח חזק ועוצמתי בעם ישראל ויש ביכולתנו לחולל שינוי גדול בנושא הרווחה בארץ. אנו יודעים כי ההשפעה מתחילה בקטן וגדלה לאט לאט במעגלים כלפי חוץ. בסופו של דבר אנו רוצים לחולל שינוי מהותי בתחום הרווחה בארץ ולעזור למשפחות אשר נקלעו למצבים קשים לצאת מהחושך אליו נקלעו.